ТРЦ Respublika стане Respublika Park. Відкрити обіцяють у IV кварталі 2021 року (презентація)
Близько 500 магазинів, зелена зона відпочинку з понад 2000 живих рослин і гідравлічною сценою для заходів, близько 50-ти ресторанів і парк розваг з VR-технологіями і аеротрубою.
Цей текст доступний також російською мовою
Через дев’ять років після початку будівництва один з найбільших ТРЦ країни Respublika Park може бути відкритий для відвідувачів вже до кінця 2021 року. Про це повідомив у коментарі РБК-Украина голова наглядової ради інвестиційного фонду” Каскад-Інвест” Анатолій Шахновський.
“Ми придбали всі права і вже активно інвестуємо в добудову ТРЦ. Вважаємо, що цей проект буде успішним, в тому числі, за рахунок нової концепції. Це буде найбільший торговий центр в Україні, площею 300 000 кв. м, де розмістяться близько 500 магазинів, парк розваг із застосуванням останніх технологій, близько 50-ти ресторанів, кінотеатри”, – розповів Шахновський, який був призначений операційним директором проекту Respublika Park.
Він також уточнив, що ТРЦ планують відкрити до кінця 2021 року. “Якщо не буде форс-мажорів, пов’язаних з пандемією, об’єкт буде введений в експлуатацію в травні цього року, і відкритий для відвідувачів в четвертому кварталі цього року. Як я вже сказав, з новою концепцією, а також ребрендингом в Respublika Park”, – додав він.
З оприлюдненої компанією презентації стало відомо, що крім шопінг-зони, об’єкт буде мати унікальну зелену зону відпочинку з понад 2000 живих рослин і гідравлічною сценою для івентів, а також тематичний центр сімейних розваг, який буде включати в себе більше 30-ти атракціонів з VR, AR і MR, інтерактивну систему проходження квестів і загальним рейтингом учасників, 16 party rooms (кімнат для святкування) і кінотеатр. Однією з фішок парку розваг стане аеротруба.
Представляємо актуальні знімки з ходу будівництва об’єкта, а також презентацію ТРЦ Respublika Park.
Нагадаємо, Respublika – один з найбільших недобудов ТРЦ Києва площею близько 300 000 кв. м. Його будівництво почалося ще у 2012 році. Спершу торговий центр планувалося відкрити в 2014-му, а потім термін його здачі був перенесений на 2015 рік. Реалізацією проекту займалася компанія Мегаполісжитлобуд, яку пов’язують з бізнесменом Дмитром Фірташем, а сума інвестицій в будівництво Respublika оцінювалася в $350 млн. До 2015 року будівля була побудована на 80%, і роботи зупинилися. У 2017 році Національний банк стягнув корпоративні права на ТРЦ Республіка після того, як компанія Мегаполісжитлобуд припинила обслуговувати кредити, видані банком Надра Дмитра Фірташа. Надра банк був визнаний неплатоспроможним в 2015 році.
Права вимоги за кредитами, де ТРЦ Respublika виступив заставою, продавали кілька років. Торги стартували в липні 2017 року зі стартовою ціною 2,59 млрд грн, а проданий лот був тільки в лютому цього року за 777 млн грн маловідомій компанії Солтекс капітал.
У той же час, згідно з даними сервісу YouControl, кінцевими бенефіціарами ТОВ «ТРЦ Республіка», створеного у вересні 2019 року, виступають Віталій Хомутиннік, якому належить 25% статутного капіталу компанії, а також громадянин Австрії Сергій Толстунов (75% статутного капіталу). Останній, за інформацією порталу Цензор, разом з братом Василем Толстуновим, є кінцевим бенефіціаром компанії Ніка-Агротрейд, яку ЗМІ також пов’язували з Фірташем. Нагадаємо, його затримали в Австрії в березні 2014 року за запитом американських слідчих, але випустили під заставу в 125 млн євро, і з тих пір олігарх оскаржує свою екстрадицію в США.
Читайте також
Шлях Республіки: минуле, сьогодення і майбутнє ТРЦ Республіка